Fener-Balat'ta 1 Günİstanbul'lular bilir; Balat son 2-3 senedir inanılmaz revaçta. Karaköy gibi beklenmedik bir şekilde ünlense de ona kıyasla işletmelerin çoğalması, popülasyonun artması çok daha zamana yayıldı ve daha sindire sindire ilerliyor bana kalırsa. Hala hiçbir şeyden çok yok, hala bomboş arka sokaklar mevcut. 3. dalga kahvecinizden çıkıp köşeyi dönünce o meşhur fotoğraflardaki uzun bir ipe asılmış çamaşırlar, renkli evler, mahallede top oynayan çocuklarla karşılaşabiliyorsunuz. Biz bayram tatilinde gittik, çok kalabalıktı. Ama hava soğumaya başlayınca kalabalığı azalır. En ideali böyle bir hafta sonu günü, gündüz gezmeye gitmek diye düşünüyorum, akşama durmalık çok bir şey yok zira. İşte böyle bir program için size hem bizim günümüzü, hem de önceden gittiğimde sevdiğim alternatif mekan önerileriyle paylaşıyorum.Kahvaltı: Broc BALAT


Ay burayı çok sevdik. Boşnak mutfağı. Minicik bir yer zaten 2 masa var dışarıda. Boşnak mantısı, ıspanaklı boşnak böreği ve Przena Paprika diye spesiyal bir şey yedik biberli peynirli. Hepsi gerçekten ENFESti. Hızlı, keyifli, uygun fiyatlı leziz bir kahvaltı için kesinlikle öneririm.
Kahvaltıyı sindirip kahveye geçene kadar ara sokaklarda gezinin. Çok güzel vintage dükkanlar var, özellikle vintage giyim ve aksesuar seviyorsanız Rag'n Roll'a mutlaka bir gözatın!

Sıra geldi hayat bulmaya. Kahve vakti!

Biz geçen sefer geldiğimizde (2015'te) Cooklife Balat'ta kahvaltı edip kahve içmiştik çünkü o zaman gerçekten sadece orası vardı. Bence hala Balat'taki en şık ve kaliteli yerler arasında ilk 3'tedir. O sene çektiğim 2 fotoğrafla ilk tavsiyem Cooklife Balat!
Bu sene ambiyansına ve dekorasyonuna bayılıp ArtLocalist diye bir café'ye oturduk. Çok zevkli bir yer ve kahveleri de lezzetli. Bir de bu begonvilli sunuma bayıldım. Mekan fotoğrafı çekmemiştim, zomato'dan aldım.Sonra biraz daha yürüdük ve sıra tatlıya geldi.


Çikolata DeğirmeniBöyle tatloş bir yer. Klasik çikolata bazlı tatlı menüsü. Biz fotoğraftaki Süslü'yü yedik, içinde çilek ve muz vardı, çok da güzeldi.


Balat'a böyle 3-4 saat yeterli oluyor. Keyifli, güzel vakit geçirmek için sürekli aynı yere gitmekten sıkıldığımızda güzel bir alternatif.


Keyifli gezmeler! Dediğim yerlere gider, yer, içerseniz haber vermeyi unutmayın<3


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör