Kendiniz Ve Sevdiklerinizle İlişkilerinizi İyileştirecek 3 Favori Kitabımİkili ilişkileri anlamak, 'iyi' kılmak için önce kendimizle olan ilişkimizi çözmemiz gerek diye düşünüyorum. Kendi içinde o iyi hali bulmak ve derinleştirmek için kitap önerilerim başka bir post'ta gelecek. Ama burada bahsedeceğim kitaplar zaten kişinin kendinden yola çıkıp ilişkilerine varan, müthiş aydınlatıcı ve faydalı olduğunu düşündüğüm bilgiler içeriyor.


The Power meşhur Secret'ın yazarı Rhonda Byrne'in Secret serisindeki 2. kitabı. Secret'ı ne kadar sevdiğimi ve zamanında ne kadar faydalandığımı bilen bilir. Önyargılı olmamanızı öneririm. Ben orijinal dilinde okumayı tercih ettim ama çevirisini de bulabilirsiniz. Gücü sevgiden alan, içe dışa, kendine, başkasına sevginin önemini ve hayatın iş, arkadaşlık, para, sağlık alanlarında dahi bu sevginin nasıl harekete geçirici bir görevi olduğunu anlamayı ve bundan nasıl yararlanabileceğimizi öğrenmeyi sağlayan, kolay okunan, anlaşılır bir kitap.


Aşk, Özgürlük, Tek Başınalık pek muhterem Osho'nun kitabı. Birçok kitabını okudum, hala da okumadıklarımı alıyorum lakin bu kitabı okuduğumda çok iyi anlamıştım bir şeyleri, ve aklıma sinmişti. Önce bir birey olarak, tek olarak var olmanın, karşınızdaki kimse ona da bu oluş için alan tanımanın, ilişkilerin, aşkın özünü o kadar güzel bir şekilde altını çizip insana anlayacağı ve kendine düşeni alıp fayda sağlayacağı biçimde anlatıyor ki. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.5 Sevgi Dili Gary Chapman tarafından yazılan, eski bir kitap. Bu kitabın bendeki yeri ve önemi ayrı. En az 15 sene önce annem bunu okumuştu, babama da evde okuması için ısrar ediyordu. Sonra çevresindeki herkese önerdiği, dilinden düşmeyen bir kitap oldu. Geçen yıl bile yine ilişkilerle ilgili muallakta olan tanıdıklarına alıp hediye etti. Gerçekten ama gerçekten insan ilişkilerinin her kolu için, aile, arkadaş, iş arkadaşı, sevgili, eş, hepsi için bu bir kutsal kitap niteliğinde bence. Tek birini seçecekseniz ilk bunu almalısınız. Hani bazıları dokunmayı sever, bazıları sürpriz yapmaya bayılır, birileri de deli gibi hizmet edip yedirip içirir mesela. İşte bunlar o kişilerin sevgiyi konuştuğu dildir der Chapman. 5 ana dil var kitapta. Ve mutlu ilişkiler karşındakinin bu 5 dilden hangilerini konuştuğunu bilmekten geçiyor. Spoiler vermek istemiyorum, o yüzden susuyorum.


Okuyan, beğenen, faydasını görenler haber etsin. Ayrıca en sevdiğim şey kitap önerileridir, sizin de böyle önerileriniz varsa bana yazın!24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör